KVIFF.TV

Návraty filmových legend si můžete dopřát na KVIFF.TV po celý rok. Jako doprovod letošního ročníku KVIFF Classics pro vás vybíráme několik filmů, dostupných online.

Morgiana (1972)

Bezprostředně po Petrolejových lampách obsadil Juraj Herz Ivu Janžurovou do hlavní dvojrole povahově protikladných sester v psychologickém hororu Morgiana, kde mohla naplno rozehrát expresivní rejstřík v přebohatém dobovém dekoru a secesních kostýmech. Tvorbu osobitého režiséra představuje na KVIFF.TV kolekce pěti filmů, těmi dalšími jsou Spalovač mrtvol, Panna a netvor, Upír z Feratu i Petrolejové lampy.

Můj soused Totoro (1988)

Snad nejoblíbenější z filmů, které vzniky v největší dílně na anime na světě, a to přímo od génia Hajaa Mijazakiho. KVIFF.TV představuje Ghibli svět, téměř kompletní ohlédnutí za tvorbou Studia Ghibli, krásnými, tajemnými a nesmrtelnými příběhy, jež svým mistrovstvím uchvacují a inspirují diváky po celé generace a v každém věku. Můj soused Totoro byl v době vzniku uváděn společně se Hřbitovem světlušek jako dvojprogram, kvůli pozitivnímu vyznění Totora.

La Pointe Courte (1955)

Režijní debut francouzské režisérky Agnès Varda, která vyvolala vlnu tak velikou, až se stala Francouzskou novou vlnou a pohltila celý svět, vznikl v roce 1955 a uvidíme v něm velmi mladého Philippa Noireta. Na KVIFF.TV je možné se seznámit se 64 lety tvůrčí dráhy umělkyně, filmařky a dokumentaristky, která si zasloužila čestného Oscara v roce 2017. O 33 let starší Philippe Noiret si zahrál jednu z hlavních rolí v Biu Ráj z letošní přehlídky a tento film získal Oscara za nejlepší cizojazyčný film.

Velká kolekce evropské filmové klasiky

Přes tři desítky filmů od významných evropských tvůrců a tvůrkyň představuje okolo šedesáti let filmové tvorby od těch nejvlivnějších režisérů. Haneke, Kieślowski, Varda, Rohmer, Assayas a další se nyní potkali v online přehlídce na KVIFF.TV, která je dostupná předplatitelům.